Stikla paketes

tie ir hermētiski sastiprināti stikli, starp kuriem ir iepildīts gaiss.


Viens no labākajiem logu konstrukciju uzlabojumiem, kurus radījušas modernās tehnoloģijas – tā ir stikla pakete. Stikla siltumvadītspēja ir apmērām 2,5 reizes augstāka nekā PVC materiālam, un apmēram 20 reizes augstāka nekā gaisam. Tāpēc plastmasas logos izmanto nevis parasto stiklu, bet gan stikla paketi. Tie ir hermētiski sastiprināti stikli, starp kuriem ir iepildīts gaiss. Mūsu logu konstrukcijā izmantojam specializētu stiklu – enerģiju saudzējošu stiklu. Tādu efektu iespējams sasniegt, pārklājot stiklu ar plānu metāla oksīda slāni. Jāzina, ka bez selektīvā pārklājuma, divkāršajā stikla paketē nav iespējams sasniegt normatīvo koeficientu dzīvojamajām telpām - 1,8 W/m2*K.

Stikla pakešu sastāvs un biezums tiek variēts plašā diapazonā. Visizplatītākais variants, kas ir piemērots mūsu klimatam, ir 24 milimetrus biezas vienkameras stikla paketes, to formula 4 – 16 – 4. Tas nozīmē, ka divi 4 mm biezi stikli ar attālumu starp tiem 16 mm savienoti "monolītā", pa kura perimetru stiepjas plāns perforēts alumīnija rāmis, kas piepildīts ar silikāta gēlu vai citu mitruma uzsūcēju. Gēls uzsūc atlikušo mitrumu starp stikliem, aizsargājot stiklus no svīšanas. Jauns mitrums no galiem tur vairs neiekļūs, tā kā viss galu bloks tiek pieliets ar silikona hermētiķi.

Aizsardzībai pret uzlaušanu dažreiz liek ārējo stiklu triplex, 6 mm biezu, kuru ļoti grūti sasist. 24 mm biezā vienkameras stikla pakete samazina trokšņa līmeni divkārt (par 20 – 25 decibeliem). Divkameru stikla pakete ārējos trokšņus padara klusākus par 40 – 42 decibeliem.

Loga siltumizolācijas pakāpes raksturošanai izmanto siltuma vadīšanas pretestības koeficientu (atgriezenisks lielums siltuma vadīšanas koeficientam). Jo lielāka šī lieluma nozīme, jo labāk. Hermētiskām stikla paketēm tas sastāda 0,34 – 0,37. Tas nozīmē, ka pie ārējās temperatūras – 260C, stikla temperatūra no istabas puses būs + 50C.


Stikla pakešu pildīšana ar gāzi

gāze, piemēram, argons vai kriptons.

Noslēgtā hermētiskā telpā starp stikliem atrodas retināts gaiss, kas paaugstina skaņas un siltuma izolāciju, vai inerta gāze, piemēram, argons vai kriptons.

Daudzi uzskata, ka inerta gāze logos – ne vairāk kā dārga pārmērība. Patiesībā, gāze ir daudz blīvāka par gaisu, tā kopā ar stikliem veido vidi, no kuras saskaņā ar akustikas likumiem, tiek atgrūsta liela skaņas viļņu daļa. Bez tam siltuma vadīšanas pretestības koeficients arī tiek palielinātas apmēram par 0,03 un sasniedz apmēram 0,39. Tātad pie ārējās temperatūras – 260C, stikla temperatūra no istabas puses jau būs + 70C.

Energotaupības stikli:


Tas ir zemas emisijas energotaupības stikls ar metāla uzsmidzināšanu. Tas kavē siltuma izstarošanu no telpas uz āru un ļauj pat aukstā klimatā iztikt ar daudz plānākām vienkameras stikla paketēm. Turklāt tādas energotaupības stikla paketes bez piepildījuma ar inertu gāzi siltuma vadīšanas pretestības koeficients sastāda 0,56 (t.i., pie ārējās temperatūras – 260C, stikla temperatūra no istabas puses būs + 14,50C), bet ar inertu gāzi jau 0,67 (iekšējā temperatūra + 160C).


Kā izvēlēties stikla paketi?

Skaņas izolācijas uzlabošanai (zemas frekvences ielas trokšņa samazināšanai) ieteicams:
  • iekšējā stikla uzstādīšana stikla paketē ne 4, bet 6 mm;
  • dažāda biezuma stiklu uzstādīšana, lai izvairītos stiklu rezonanses efekta stikla paketē;
  • triplex stikla uzstādīšana stikla paketes sastāvā.


Lai uzlabotu siltuma izolācijas raksturojumus, labākai stikla paketes siltuma aizsardzībai ieteicams:

  • piepildīt ārējo kameru starp sieniņām ar inertu gāzi (argons, kriptons), kuras blīvums ir lielāks par gaisa blīvumu;


Drošības uzlabošanai ieteicams:

  • riplex stiklu uzstādīšana (divi stikli, kas salīmēti ar polimēru materiāla slāni) – stikla sasišanas gadījumā tas paliek ailā, nevis sašķīst lauskās;
  • ūdītu stiklu uzstādīšana (stikli pakļauti speciālai ķīmiskai un termiskai apstrādei, pēc stiprības 5 reizes pārsniedz parasto stiklu stiprību).

Informācija klientu ievērībai:


Pēc klienta individuāla pieprasījuma SIA"Real line" konsultants jums vēlamā laikā sniegs detalizētu informāciju par piedāvātajiem produktiem. Uz mums nav jāgaida mēs cenšamies pirms izpildes termiņa īstenot jūsu velmes.

Ko citi tikai sola, mēs arī izpildām, jo mums svarīgs ir apmierināts klients, kas gatavs izmantot mūsu pakalpojumus un rekomendēt mūs saviem draugiem!

Piezvanot uz mūsu telefonu vai nosūtot E-vēstuli uz mūsu elektronisko adresi, klients saņems izsmeļošu konsultāciju par visiem interesējošajiem jautājumiem par nepeiciešamo produktu.

Uzzināt vairāk

Izvēlēties Labāko Variantu.

Jūs varat izvēlēties vai nu PVC profila, vai koka profila logus, atbilstoši Jūsu vēlmēm. Krāsu izvēlēs iespējas ļauj pieskaņot logus un durvis ēkas ārējai fasādei. Stikla izvēle atbilstoši vēlmēm – ar paaugstinātām siltumizolācijas un trokšņu izolācija īpašībām. Varbūt Jūs vēlaties dekoratīvos stiklus vannas istabai vai durvīm, varbūt tonētus stiklus, vai stiklus ar paaugstinātām triecienizturības īpašībām. Mūsu speciālists sniegs informāciju par šīm iespējām, būtiskākajām atšķirībām vai īpatnībām. Logu nomaiņas procesā jāmaina arī iekšējās un ārējās palodzes, un to krāsu vai materiālu izvēles iespējas arī ir plašas.